ation

 

Otteluohjelma II-divisioona/lohko I Etelä

Huom! NuPS = HAKI (Harjun Kiekko)

 

Ottelu Päivä Aika Paikka Koti   Vieras      
4691 12.09.2014 19:00 Kotka Titaanit Akatemia - NASKI      
4697 14.09.2014 16:30 Pajulahti NASKI - Haukat      
4702 20.09.2014 16:30 Pajulahti NASKI - HCK Salamat      
4712 27.09.2014 16:30 Pajulahti NASKI - HAKI      
4717 28.09.2014 00:00 Kauniainen GrIFK - NASKI      
4722 04.10.2014 16:30 Pajulahti NASKI - K-Vantaa Itä      
4727 11.10.2014 00:00 Kuusankoski KooKoo-65 - NASKI      
4732 12.10.2014 16:30 Pajulahti NASKI - PEPO      
5062 18.10.2014 16:30 Pajulahti NASKI - KooKoo-65      
5064 25.10.2014 00:00 Lappeenranta PEPO - NASKI      
5067 31.10.2014 00:00 Kotka Titaanit Akatemia - NASKI      
5069 02.11.2014 00:00 Vuosaari 1 Viikingit - NASKI      
4736 08.11.2014 16:30 Pajulahti NASKI - Titaanit Akatemia      
4742 15.11.2014 00:00 Järvenpää Haukat - NASKI      
4747 16.11.2014 00:00 Kirkkonummi HCK Salamat - NASKI      
4752 22.11.2014 16:30 Pajulahti NASKI - Viikingit      
4757 30.11.2014 00:00 Nummela HAKI - NASKI      
4762 07.12.2014 16:30 Pajulahti NASKI - GrIFK      
4767 14.12.2014 19:50 Tikkurila K-Vantaa Itä - NASKI      
4772 10.01.2015 16:30 Pajulahti NASKI - KooKoo-65      
4777 17.01.2015 00:00 Lappeenranta PEPO - NASKI      
5072 24.01.2015 00:00 Kuusankoski KooKoo-65 - NASKI      
5074 25.01.2015 16:30 Pajulahti NASKI - PEPO      
5077 07.02.2015 16:30 Pajulahti NASKI - Titaanit Akatemia      
5079 08.02.2015 16:30 Pajulahti NASKI - Viikingit      
4707 14.02.2015 00:00 Vuosaari 1 Viikingit - NASKI      

 

 

 

II-divisoonan lohkojako 2014-2015

 

 

Lohko 1:
GrIFK, Haukat, K-Vantaa Itä, PEPO, NasKi, KooKoo-65, HCK Salamat, Titaanit Akatemia, NuPS, Viikingit.

 

Sarjajärjestelmä olisi seuraavanlainen:

10 joukkuetta

2xsarja = 18 ottelua lisättynä kahdella (2) välisarjalla missä on 5
joukkuetta/välisarja ja se pelattaisiin myös kaksinkertaisena.

Lyhyesti 2xsarja = 18 ottelua + 8 ottelua = 26 ottelua (13
kotiottelua/vierasottelua)


Välisarjojen joukkueet olisivat:

1: NuPS, Salamat, GrIFK, Hawks, K-Vantaa I

2: Viikingit, PEPO, KooKoo 65, NasKi, Titaanit


Playoffeihin pääsevät 8 parasta joukkuetta.

2 viimeistä joukkuetta karsivat etelän 2 ja Kymi Saimaan 2 parasta III
divisioonan joukkueita vastaan paikoista 2015-2016 II divisioonaan.

 

 

 

 

 

 

Peleissä mukana

 

Edustuksen harjoitusottelut :

su 31.8. klo 15:30-18 kotiottelu

pe 5.9. klo 20:00 Kuusankoski

 

Kausi 2014-2015:

Edustuksen jäävuorot elokuussa:

21.8 klo 20-21:30

Vakiovuorot viikosta 35  ti ja to klo 19:30-21 ( eli ti 26.8 alkaen).

 

Huomio pelimiehet!!!

 

Edustus etsii vahvistuksia

kenttäpelaajarivistöön.

Yhteydenotot

nastolankiekko@gmail.com